sanace sklepy a suterény

TIPY: Sanace suterénních a sklepních prostor

1024 768 Lucie Klimentová
sanace sklepy a suterény

klenbový strop, sklep Olomouc

Hlavní problém sklepů a suterénů – vlhkost!

Suterénní a sklepní prostory jsou často zatíženy zvýšenou zemní vlhkostí v podlahách a ve zdivu. Především suterény jsou ovšem často využívány k nejrůznějším bytovým i nebytovým účelům. Chystáte se rekonstruovat vlhké suterénní a sklepní zdivo? Poškozené povrchy je třeba ošetřit kvalitními a odolnými sanačními materiály, které zdivu umožní zbavit se přebytečné vlhkosti a výrazně tak prodlouží jeho životnost.

sanace sklepy a suterény

sanace, olomoucká radnice

V boji s vlhkostí ThermoSAN vyhrává!

Podúrovňové zdivo musí odolávat mnohem větší zátěži, než je tomu u nadzemních partií. Pro povrchy zdiva v těchto náročných podmínkách jsou zvláště vhodné sanační omítky SATSYS Technology a.s. Kromě nadstandardních vlastností (vynikající přídržnost, vysoká prodyšnost, hloubkové odvlhčení zdiva) s nimi lze pracovat bez technologických přestávek a zkrátit tak dobu veškerých prací na minimum. Výraznou předností těchto omítek je možnost jejich nanášení i na vlhké zdivo. Díky nízkému modulu pružnosti dochází k minimalizaci vzniku trhlin, lze je tedy použít i na smíšeném zdivu. Nesmíme zapomenout ani na jejich vynikající tepelně izolační vlastnosti, které přispívají k tepelné pohodě podúrovňových bytových i nebytových prostor.

Vlastnosti sanačních omítek SATSYS Technology a.s.:

sanace sklepy a suterény

rekonstrukce sklepů, Praha

  • Rychlá obnova povrchů – bez technologických přestávek;
  • nízký modul pružnosti (cca 1 GPa) – minimalizace vzniku trhlin při použití na smíšeném zdivu;
  • vynikající přídržnost (> 0,35 N/mm2) – vhodné např. na lomový kámen, pískovec, opuku, smíšené zdivo…;
  • vysoká pórovitost (obsah vzduchových pórů 70–75 %);
  • vysoká a hloubková odvlhčovací schopnost (µ < 8);
  • 3–4x lehčí než běžné omítky (360–400 kg/m3);
  • patentované tepelně izolační složení (λ < 0,09 W/mK) – tepelná pohoda v místnostech;
  • protiplísňové složení s vysokým Ph (11,5) – vhodné k použití do vlhkých prostor;
  • dlouhodobá životnost, minimální údržba.
sanace sklepy a suterény

sanační práce, bazilika Třebíč

Unikátní složení

Složení omítkových směsí SATSYS Technology a.s. je čistě anorganické, nepoužívají se žádné vylehčující přísady na organické bázi (polystyren, polyuretan atp.). Základními složkami je vápenný hydrát získaný z vápence z Čertových schodů u Berouna, pucolánová pojiva a stopové množství kvalitního bílého cementu. Plnivem je patentovaný expandovaný silikát (Poraver). Díky tomuto speciálnímu plnivu a receptuře dosahují omítkové směsi SATSYS Technology a.s. vlastností, kterým nejsou běžné minerální omítky schopny konkurovat.

SATSYS Technology a.s. je vlastníkem patentových práv na složení omítkových směsí a má také registrovaný užitkový vzor. Omítkové směsi SATSYS Technology a.s. byly certifikovány nezávislými institucemi jako jsou TZÚS Praha, VUT Brno, Qualiform a TÜV SÜD Czech. Sanační omítky SATSYS Technology a.s. svými vlastnostmi přesahují požadavky směrnice WTA (viz Posouzení vlastností dle směrnice WTA).

Vzhledem k přírodnímu a kvalitnímu složení dosahují omítkové směsi SATSYS Technology a.s. životnosti, která se přibližuje životnosti zdiva. Představují tedy velice dobrou investici!

Autor: Petr Devera

 

AUTHOR

Lucie Klimentová

Administrativní pracovník

All stories by: Lucie Klimentová