ThermoUM Xtra

Tepelně izolační omítky nové generace

Balení

Spotřeba

Cena á balení

15l

15l / m2 / tl. 2,2cm

DOČASNĚ VYPRODÁNO

Tepelně izolační omítky nové generace

Balení: 15l

Spotřeba: 15l / m2 / tl. 2,2cm

Cena á balení: DOČASNĚ VYPRODÁNO

Termoizolace je pojem, který v současné době zajímá stále větší počet majitelů rodinných domů a bytových jednotek. Důvod je prostý. Při rostoucích cenách energií je termoizolace domů výhodnou investicí, která výrazným způsobem zlevní náklady na teplo, a navíc znamená zhodnocení domu či bytové jednotky při případném prodeji nemovitosti. Na trhu již existuje celá řada možností jak zlepšit tepelnou izolaci domů. Mezi nejrozšířenější varianty patří zateplování pěnovým polystyrénem nebo minerální vatou. Novinkou na trhu je náš aktuálně nejnovější produkt, poslední generace tepelně-izolační omítky s názvem ThermoUM Xtra.

Charakteristika

ThermoUM Xtra je velmi vhodný pro fasádní omítání cihlových, betonových, železobetonových, skleněných , dřevěných a kovových podkladů včetně smíšeného zdiva a podkladů, které mají složitý tvar. Díky své velmi nízké objemové hmotnosti (350 kg/m3) dokáže velmi dobře eliminovat objemové změny podkladových materiálů .

Tepelně-izolační omítka ThermoUM Xtra je hotová suchá směs na bázi velmi přesných dutých křemičitých (sklo) kuliček od firmy Poraver, která po rozmíchaní s vodou vytváří dokonale plastickou a vysoce adhézní hmotu, která je určená jako dokonalá tepelná a zvuková izolace stěn vaší budovy. Díky svým vyjímečným hydrofobním a vzduchopropustným vlastnostem napomáhají omítky ThermoUM Xtra odstranit vlhkost, čímž zamezují vzniku plísní na povrchu stěn i uvnitř konstrukce a vytvářejí zdravé a bezpečné prostředí v obytných prostorách. Přírodní struktura materiálů ThermoUM Xtra zajišťuje velmi kvalitní zvukovou izolaci a v prostoru aktivně napomáhá vytvoření akustického prostředí zabraňujícího ozvěnám.

Porovnáme-li materiál řady ThermoUM Xtra s běžnými stavebními izolanty, zjistíme, že řada ThermoUM Xtra je pevnější, trvanlivější, univerzálnější, více odpuzuje vodu, ekologičtější a odolnější vůči mrazu, mechanickému poškození a vzniku trhlin. Materiál neobsahuje karcinogenní látky a má certifikáty „The Green Organisation“ a „Blue Angel„.

Oblasti použití

Tepelně-izolační omítka ThermoUM Xtra je určena pro povrchovou úpravu stěn především ve vnějším prostředí, ale lze ji použít i v prostředí vnitřním. Je vhodná jako podkladová omítka i jako finální povrchová úprava.

Vhodný pro

  • Novostavby (materiál Porotherm 38+ , Ytong 30+ ).
  • Rekonstrukce starších rodinných domů (cihla 40+).
  • Památkově chráněné a historické objekty.
  • Rizikové stavby pod úrovní terénu.

Dokumenty