sokly a fasády domů v horských a podhorských oblastech

Sokly a fasády domů v podhorských oblastech

1024 733 Lucie Klimentová

Chcete rekonstruovat dům v podhorské nebo horské oblasti? Zvolte omítkové směsi SATSYS Technology a.s.! Proč?

Nároky kladené na domy v horských podmínkách

sokly a fasády domů v horských a podhorských oblastech

Fasády starších domů v takovýchto oblastech jsou vystaveny téměř neustále tvrdým podmínkám horského podnebí, ať už jsou to teplotní výkyvy nebo vlhkostní změny. Usedlosti v horách se běžně potýkají nejen se vzdušnou vlhkostí a deštěm, ale v mnohem větší míře (než je tomu v městských podmínkách) i se sněhem a zledovatělými povlaky. Při rekonstrukci vnějších povrchů je proto nutné klást důraz na volbu kvalitních a odolných materiálů. U starších domů je také nutno vzít v potaz zvyky staršího zdiva – zdivo potřebuje „dýchat“, musí být umožněn odchod nadbytečné vlhkosti ze zdiva atp.

„Kabát“ pro dům vystavený větru, děšti i sněhu

sokly a fasády domů v horských a podhorských oblastechOmítky SATSYS Technology a.s. jsou skvělou volbou i pro tyto výše popsané podmínky. Jejich výhodami jsou přírodní složení, vysoká prodyšnost a odolný povrchový film. Umožňují tak hloubkové odvlhčení zdiva a zdivo zároveň kvalitně zateplí. Omítky SATSYS Technology a.s. jsou účinným tepelně izolačním „kabátem“, který chrání Váš dům před pronikáním teplot a vlhkosti zvenčí. Povrch omítek je mrazuvzdorný, hydrofobní (voděodolný) a vysoké pH (11,5) představuje preventivní ochranu před vznikem řas a jiných mikroorganismů. Jednou z dalších výhod je výrazně nižší váha těchto omítkových směsí (3-4x oproti běžným omítkám), které tímto mnohem méně zatěžují stavební konstrukci domu.

Nejdůležitější vlastnosti

sokly a fasády domů v horských a podhorských oblastechV omítkových směsích SATSYS Technology a.s. se spojují nejčastější očekávání našich zákazníků: zdivo může „dýchat“, vlhkost může odcházet ze zdiva ven a zároveň je zdivo zateplené a chráněné proti povětrnostním vlivům. Kombinace odvlhčení a zateplení navíc přináší i zajímavé úspory za topení. A navíc k tomu všemu zůstávají zachovány a respektovány původní a letité zvyky zdiva.

 

Omítky SATSYS Technology a.s. vynikají těmito vlastnostmi:

 • sokly a fasády domů v horských a podhorských oblastechpřírodní vápenné složení – vhodné na rekonstrukci starších domů,
 • vynikající přídržnost (více než 0,35 MPa) – vhodné např. na lomový kámen, pískovec, opuku, ale i smíšené zdivo,
 • vysoká pórovitost (70-75 %) – zdivo může „dýchat“,
 • vysoká paropropustnost (µ < 8),
 • 3-4x nižší váha (360-400 kg/m3) oproti běžným omítkám – nezatěžují stavební konstrukci,
 • vliv na úspory za vytápění,
 • kvalitní patentované zateplení,
 • hloubkové odvlhčení zdiva – prodloužení jeho životnosti,
 • mrazuvzdorný a hydrofobní film na povrchu = ochrana před povětrnostními vlivy,
 • variabilita finálního povrchu (zrnitost do 0,5 mm nebo do 2 mm za použití samotných omítek SATSYS Technology a.s.,  je možné také použít probarvenou škrábanou/rýhovanou omítkovinu se zrnitostí dle vlastního výběru),
 • dlouhodobá životnost,
 • minimální údržba.

Omítky SATSYS Technology a.s. skvělou volbou

sokly a fasády domů v horských a podhorských oblastech

Složení omítkových směsí SATSYS Technology a.s. je čistě anorganické, nepoužívají se žádné vylehčující přísady na organické bázi (polystyren, polyuretan…). Základními složkami jsou vápenný hydrát získaný z vápence z Čertových schodů u Berouna, pucolánová pojiva, stopové množství kvalitního bílého cementu a plnivem je patentovaný expandovaný silikát. Díky tomuto speciálnímu plnivu a receptuře dosahují omítkové směsi SATSYS Technology a.s. jedinečných vlastností, kterým běžné minerální omítky nejsou schopné konkurovat.

SATSYS Technology a.s. je vlastníkem patentových práv na složení omítkových směsí a má také registrovaný užitkový vzor. Omítkové směsi SATSYS Technology a.s. byly certifikovány nezávislými institucemi jako TZÚS Praha, VUT Brno, Qualiform, TÜV SÜD Czech. Sanační omítky SATSYS Technology a.s. svými vlastnostmi přesahují požadavky směrnice WTA. Vzhledem k přírodnímu a kvalitnímu složení se omítkové směsi SATSYS Technology a.s. se svou životností přiližují k životnosti zdiva, jsou tedy velice dobrou investicí.

 

Autor: Petr Devera

 

AUTHOR

Lucie Klimentová

Administrativní pracovník

All stories by: Lucie Klimentová