Reference: Valašské Meziříčí – Sanace kostela

1024 536 Petr Sadlek

V poslední době jsme přidali na web novou referenci z Valašského Meziříčí. Chtěli bychom ovšem tuto stavbu vyzdvihnout a to z důvodu, že se jednalo o historickou památku, která je chráněnou kulturní památkou ČR .  Že se omítky SATSYS Technology a. s. hodí skvěle k omítání a sanaci historických budov dokazuje tato stavba, která je jedna z dalších vydařených realizací a tou je sanace kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Valašském Meziříčí.

Z historie kostela

Kostel Nanebevzetí Panny Marie se nachází přímo v historickém centru Valašského Meziříčí na návrší nad nábřežím řeky Bečvy. Historie tohoto kostela sahá až do 13. století kdy byl zasvěcen sv. Kunhutě. První dochované písemné zmínky však pocházejí až z roku 1419. Kvůli několika požárům, které kostel postihly, a následným přestavbám v něm můžeme nalézt stopy slohu gotického, ale také renesanční věž s portálem a přistavěnou barokní kapli.

Turistická atrakce a symbol města

Kromě architektonické stránky lze v interiéru obdivovat barokní plastiky a erby rodu Žerotínů, vedle vchodu je k vidění Getsemanská zahrada. Kostel je jednou z dominant Valašského Meziříčí a štíhlá renesanční věž je od nepaměti symbolem města.

Sanace kostela – Vlhké zdivo památky potřebovalo sanaci

Společnost SATSYS Technology a.s. se podílela na opravě vnitřních prostor kostela, který je již od roku 1958 zařazen mezi chráněné kulturní památky České republiky. Bezchybné provedení prací na chráněné historické budově s minimálním omezením provozu hlavního farního kostela římskokatolické farnosti Valašské Meziříčí bylo obrovskou výzvou jak pro nás – dodavatele materiálu, tak pro pracovníky realizační firmy.

ThermoSAN vhodným řešením pro vlhké historické zdivo

Zakázku dostala na starost olomoucká stavební firma Petr Konečný – Homestone a jejím hlavním úkolem bylo odstranění vlhkosti ze zdí uvnitř této památky. K sanaci byly zvoleny naše sanační omítkové směsi ThermoSAN a  ThermoIN. Veškeré sanační práce proběhly na jaře letošního roku během 14 dnů a bez jakýchkoliv komplikací.

Několik fotografii ze stavby

Všechny fotografie naleznete na referenční stránce stavby – zde.

AUTHOR

Petr Sadlek

Předseda představenstva společnosti

All stories by: Petr Sadlek