Rekonstrukce sklepních prostor muzea

ThermoSAN, ThermoIN

Věděli jste, že jsou naše sanační omítky používány i v historických objektech ?

Další zajímavou stavbou na které jsme se podíleli je Muzeum v příhraničním  městě Český Těšín. Jedná se o Muzeum Těšínska, kde se naše firma podílela na rekonstrukci omítek v suterénu tohoto objektu. Celková plocha rekonstruovaných omítek je poměrně  značná a to cca. 750 m2. Nezaskočila nás však ani komplikovanost a různorodost původního stavebního materiálu, jako je například kámen a cihla.

U takového typu rekonstrukce omítek je zapotřebí opravovanou plochu otlouct na holé cihly a kámen a takto připravenou plochu je dále nutné očistit omytím. Dalším postupem prací je samozřejmě použití penetrace, v tomto případě jsme zvolili penetraci Profitec P460 od firmy Meffert. Po tomto důkladném nachystání bylo možné přejít k samotnému nanášení naší vyrovnávací omítky ThermoSAN. Druhou částí technologické skladby materiálu bylo nanášení sanační omítky ThermoSAN do usazených omítníků. Poté už nezbývalo nic jiného než použít materiál ThermoIN jako finální štukovou úpravu.

O tuto povedenou rekonstrukci se postarala firma Michala Kurfursta.

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Rekonstrukce sklepních prostor Těšínského Muzea realizovaná začátkem roku 2019, byla při ní využita sanační omítková směs ThermoSAN a štuková směs ThermoIN.

  • ThermoIN
  • ThermoSAN