Rekonstrukce rodinného domu v obci Střeleč

ThermoumXtra

Důkladnou rekonstrukcí prošel částečně podsklepený starší rodinný dům v obci Střeleč v okrese Jičín.

Rekonstrukce Střeleč – zateplení rodinného domu s terasou

Dům stojí v mírně svažitém terénu na zahradní parcele u vedlejší cesty. Je v něm zachován původní sklep a části obvodového zdiva jsou také původní. Nové zdivo je z cihelných bloků Heluz tloušťky 380 mm. Dům má sedlovou střechu, jednoduchou fasádu a je osazen plastovými okny s dvojskly bez použití žaluzií. Na podélné straně domu směrem z ulice se nachází podstřešená otevřená terasa.

ThermoumXtra a jeho skvělé vlastnosti

Vzhledem k tomu, že majitelé využívají dům pouze pro občasný pobyt, upřednostnili provedení fasády tepelně izolační omítkou ThermoumXtra v tlouštce 20 mm bez fasádního nátěru.Tepelně izolační omítková směs ThermoumXtravysokou pórovitost, takže umožňuje zdivu „dýchat“ a díky svému patentovnému složení a vynikajicím tepělně izolačním vlastnostem zatepluje zdivo. Na povrchu omítky se vytváří mrazuvzdorný a voděodolný film, který chrání omítku před pověrnostními vlivy.

Na sokl marmolit a na štít dřevěné palubky

Na povrch zatepleného soklu byl aplikován marmolit a patrový štít byl obložen dřevěnými palubkami. Rekonstrukce proběhla v květnu a červnu letošního roku a realizační firmou byla stavební firma Jaroslava Špíny. S kvalitou odvedené práce byli majitelé nadmíru spokojeni.

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Další vydařenou rekonstrukci má za sebou rodinný dům v obci Střeleč v okrese Jičín. Na fasádu krásně opraveného domu s terasou a palubkami obloženým štítem byl použit náš ThermoumXtra.

  • ThermoUM Xtra