Rekonstrukce fasády v Nových Dvorech

ThermoUM

Jednou z dalších letošních realizací byla rekonstrukce fasády v Nových Dvorech na Litoměřicku. Na novou fasádu tohoto staršího rodinného domu byly použity naše materiály ThermoUM a ThermoSAN.

Příprava podkladu a dvojitá vrstva ThermoUMu zajistily perfektní výsledek

Smíšené zdivo bylo nejdřívě důkladně očištěno a napenetrováno, odpadlé části zdiva byly zaplentovány a na srovnání nerovností byla využita naše sanační omítka ThermoSAN. Po vyrovnání nerovností zdiva byla v první vrstvě nanesena naše tepelně izolační omítka ThermoUM, která byla následně lehce přebroušena. Poté byla na uliční podélnou stěnu včetně štítu domu aplikována finální štuková omítka – taktéž z materiálu ThermoUM – v tloušťce 4 mm.

Detaily podtrhly výsledný efekt

Po natažení zbývající části soklu zbývalo řemeslníkům už jen opravit špalety oken za pomoci vápenného štuku a na závěr nanést fasádní nátěr. Na této stavbě byl použit silikonový fasádní nátěr Profitec ve dvou odstínech.

Pamětní deska jako pocta významným rodákům

Nově zrekonstruovaný dům má i určitou historickou hodnotu, jelikož v něm žili významní novodvorští rodáci, bratři Bohumil a Josef Ševicovi, bojovníci za svobodu ve 2. světové válce. Díky snaze zdejších rodáků a pamětníků, ale v neposlední řadě i ochotě a spolupráci současného majitele domu, bylo jejich hrdinství připomenuto a zvěčněno v podobě pamětní desky. Tato byla na čerstvě zrenovované fasádě domu s č.p. 10 slavnostně odhalena 25. června 2016 (více o akci zde).

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Starší rodinný dům v Nových Dvorech poblíž Roudnice nad Labem na Litoměřicku obdržel novou fasádu. Na rekonstrukci byly použity naše materiály ThermoUM a ThermoSAN a nově zrekonstruovaná fasáda byla ozdobou slavnostního odhalení pamětní desky k poctě významných novodvorských rodáků.

  • ThermoSAN
  • ThermoUM