Rekonstrukce fasády bytového domu v Praze 7

ThermoSAN

Rohový vícepatrový bytový dům na ulici Janovského v Praze 7 již potřeboval zrekonstruovat přízemní fasádu. Ta byla velice poškozená nejen zvýšenou vlhkostí, ale i uměleckými díly sprejerů.

Jedná se o rohový, vícepatrový, plně podsklepený bytový dům v památkové oblasti města. Obvodové zdivo domu  je odizolováno proti zemní vlhkosti vodorovnými injektážemi (provedeno v roce 2017).  Dům má profilovanou fasádu se zdobnými prvky. Přízemní fasáda obsahuje vodorovné prolamované bosáže a dvě profilované římsy s rovnou meziplochou. Povrch fasády je upraven akrylátovým nátěrem, který brání přirozenému odchodu vlhkosti ze zdiva. A tím bohužel přispívá k degradaci bosáží.

Majitelé budovy byli dlouhodobě nespokojeni se stavem přízemní části fasády. Projevovaly se zde vzlínající zemní vlhkost a značná mechanická poškození. K nepěknému vzhledu přispěly také sprejerské výtvory a v neposlední řadě i močovina psů. Požadovanými vlastnostmi nové fasády měli být především paropropustnost, odolnost a omyvatelnost.

Rekonstrukce fasády zahrnovala celoplošné otlučení soklových omítek na holé zdivo, lokální opravy degradovaných bosáží a stržení původních fasádních nátěrů. Na sokl byli použity sanační omítkové směsi ThermoSAN. se štukovým povrchem. Bosáže byli opraveny jádrovými vápenocementovými podhozy se štukovým povrchem. Ostatní plochy byli ošetřeny přechodovou penetrací Profitec P818Před provedením nového silikátového fasádního nátěru byla použita silikátová penetrace Profitec P460 od společnosti Meffert.

V těchto případech doporučujeme na fasádu antigraffiti impregnační prostředek Faceal Oleo HD. Tento výrobek slouží jako trvalá ochrana porézních stavebních materiálů proti všem druhům nečistot.

Rekonstrukci provedla stavební firma Sanako v létě 2018.

 

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Rekonstrukce poškozené přízemní fasády bytového domu v Praze 7 proběhla v létě 2018 a byla při ní využita sanační omítková směs ThermoSAN.

  • ThermoSAN