Fasáda novostavby v Žilině u Kladna

ThermoUM

Novostavba rodinného domu v Žilině u Kladna již má také novou fasádu z tepelně izolační omítky ThermoUM. Majitel domu projevil zájem o fasádní povrch, který umožní zdivu dýchat a ochrání jej před působením venkovních teplot, vlhkosti a dalších povětrnostních vlivů. Omítky SATSYS Technology a.s. se svým patentovaným tepelně izolačním složením byly i v tomto případě ideální volbou.

Patrový rodinný dům s garáží postavený do tvaru písmene L se nechází v mírně svažitém terénu na zahradní parcele v blízkosti vedlejší komunikace. Je opatřen sedlovou střechou. Špalety z cihelných bloků kolem plastových oken nebyly vyrovnány polystyrenovými pásky.

Fasáda domu je jednoduchá bez profilovaných prvků a s otevřeným podbitím krovů. Obvodové zdivo vykazovalo značné množství nerovností, celá fasádní plocha byla proto vyrovnána za pomoci vápenocemetového jádrového podhozu. Poté byla nanesena 20mm vrstva tepelně izolační omítky ThermoUM bez použití lepicích stěrek a perlinky. Na finální úpravu povrchu byla použita silikon-silikátová omítka Komfort značky düfa v bílém odstínu.

Fasádní práce provedla stavební firma pana Michala Gabriela v září 2018 ve vzorové kvalitě a ke spokojenosti majitele.

Autor: Petr Devera

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Jednou z dalších vydařených realizací je nepochybně i tato fasáda novostavby rodinného domu v Žilině u Kladna. Na fasádu byla použita tepelně izolační omítka ThermoUM a bílou barvu podtrhl nátěr silikon-silikátovou omítkou Komfort.

  • ThermoUM