Fasáda novostavby Svinaře-Halouny

ThermoUM

Prodyšnou fasádu, která dům ochrání před vlhkostí a kdejakými rozmary počasí si pro svou novostavbu přál majitel rodinného domu v Halounech, části obce Svinaře v okrese Praha-západ. Doporučen mu byl ThermoUM.

Novostavba patrového rodinného domu stojí samostatně na zahradní parcele. Dům je částečně podsklepený a má valbovou střechu se zvýšenou středovou sedlovou střechou a se dvěma štíty. Okna majitel zvolil plastová s mechanicky ovládanými žaluziemi.

Dům má jednoduchou fasádu bez profilovaných prvků a s otevřeným podbitím krovů. Na fasádu byla nanesena 20mm vrstva ThermoUMu bez použití lepicích stěrek a perlinky. Pro povrchovou úpravu byla zvolena silikon-silikátová probarvená omítka Komfort značky düfa ve dvou odstínech. Tato ideálně splňuje vysoké požadavky na paropropustnost a je velice odolná, proto skvěle doplňuje vlastnosti tepelně izolačních omítek SATSYS Technology a.s.

S prací stavební firmy pana Michala Gabriela byli majitelé velice spokojeni. Fasáda byla realizována v srpnu 2018.

Autor: Petr Devera

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Fasáda novostavby Svinaře-Halouny, která byla dokončena letos v létě, je další praktickou ukázkou použití naší tepelně izolační omítky ThermoUM. Nová fasáda nejen skvěle vypadá, ale plní i další neméně důležité funkce - umožňuje zdivu dýchat a chrání jej před teplotními výkyvy, vnitřní i vnější vlhkostí a povětrnostními vlivy.

  • ThermoUM