Chalupa v Černotíně u Plzně

ThermoumXtra

Novou fasádu dostala chalupa v Černotíně, což je část obce Dnešice na jih od Plzně. Na tento starší rekreační objekt byla použita naše omítka nové generace ThermoumXtra.

Chalupa v Černotíně získala během prázdnin nový kabát

Cílem této prázdninové realizace byla především rekonstrukce fasády. Stávající omítka byla otlučena až na cihelný podklad a byla osazena nová plastová okna, kvůli nimž bylo i ubouráno ostění oken. Jelikož zdivo na podélné straně chalupy vykazovalo svislé i vodorovné nerovnosti, bylo rozhodnuto, že fasáda se bude kopírovat a v úrovni parapetních oken lomit.

Na stavby dodáváme nejen omítky

Uliční štít a dvorní část fasády byly ošetřeny penetrací P460 a zdivo bylo vyrovnáno podhozem. Zde byl použit vyrovnávací podhoz Sanamalt, který je také součástí naší nabídky, stejně jako rohové PVC lišty, které velice dobře vyztuží každý roh.

ThermoumXtra ve dvou vrstvách opět zaručil výborný výsledek

ThermoumXtra byl natažen nejdříve v podkladové 17mm vrstvě, na kterou byla po přebroušení nanesena ještě finální vrstva o tloušťce 2-3 mm. Chalupa v Černotíně má zatím fasádu bez dalšího nátěru, o budoucím vzhledu bude majitel ještě uvažovat. Na přiložených fotografiích můžete sledovat postup jednotlivých prací i výslednou podobu.

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Další zrekonstruovaná fasáda, tentokrát s použitím ThermoumXtra, je k vidění na rekreačním objektu v obci Černotín u Dnešic na Plzeňsku. Chalupa v Černotíně prošla výraznou rekonstrukcí během letních prázdnin a společnost SATSYS Technology dodala na stavbu kromě omítek i penetraci, vyrovnávací podhoz a rohové PVC lišty.

  • SanaMALT
  • ThermoUM Xtra