Bytový dům v Plzni a fasáda s bosážemi

ThermoumXtra

V letních měsících letošního roku byl zrenovován bytový dům v Plzni na ulici Máchova. Na jeho uliční fasádu byly použity naše omítkové směsi ThermoumXtra.

Na srovnaný podklad dvě vrstvy našich omítek

K vyrovnání podkladu byla použita běžná vápenná omítka, do níž byly osazeny rohové lišty a omítníky z PVC. Následovala podkladová vrstva ThermoumXtra v tloušťce 17 mm. Po zbroušení podkladové vrstvy byla natažena finální vrstva, tentokrát v tloušťce 2-3 mm.

ThermoumXtra vhodný i na plastické dekorační prvky

V horní části fasády byly na podklad z ThermoumXtra osazeny hoblované latě, díky kterým byly na fasádě vytvořeny bosáže. Tyto plastické prvky fasády, taktéž z ThermoumXtra, byly doplněny předsazenými podélnými římsami, které byly štukovány opět klasickým vápenným štukem.

Dlouhodobou ochranu fasády zajistí silikonový nátěr

Celkový vzhled fasády nakonec doladil i fasádní nátěr – na tomto domě byla použita silikonová fasádní barva Profitec P411 ve dvou odstínech. Silikonová barva podpoří prodyšnost našich omítek a ochrání barvu a vzhled fasády na mnoho let.

Všechny fotografie

Místo realizace

Zaujala Vás rekonstrukce?

Popis realizace

Jedna z dalších letních realizací proběhla v Plzni na ulici Máchova, kde byla zrenovována fasáda bytového domu. ThermoumXtra zde byl mimojiné použit i na plastické dekorační prvky na fasádě - bosáže.

  • ThermoUM Xtra