Ideální čas pro sanace - čas pro ThermoSAN

Ideální čas pro sanace – čas pro ThermoSAN

1000 750 Lucie Klimentová

Sychravý podzim je v plném proudu a studená zima před námi a právě v tuto dobu každý z nás od svého domova očekává, že mu bude příjemným a teplým útočištěm před venkovním nečasem. Tento uživatelský komfort však může být značně narušen vnitřní vlhkostí, jejíž přítomnost můžeme naplno pocítit právě v průběhu topné sezóny. Sanace je vhodným řešením, které Vás může problémů s vlhkými zdmi nadobro zbavit. A právě zimní období je ideálním časem pro sanační práce ve vnitřních prostorech.

Ideální čas pro sanace - čas pro ThermoSAN

sanace strážního domku, areál bojiště bitvy 1866 u Hradce Králové

Jaké jsou příčiny a následky vlhkosti?

Příčin, které mohou za vlhkost ve Vašich zdech, může být několik. Nejčastějším důvodem bývá špatně provedená hydroizolace, její úplná absence nebo prosté dosloužení (především u starších objektů). Často se vlhkost objevuje v dlouhodobě neobydlených nebo neudržovaných stavbách, ovšem na vině může být i stoupající hladina spodní vody nebo nevhodné stavební úpravy a činnosti v objektu samotném nebo v jeho bezprostředním okolí. Nutno podotknout, že vlhkost ve zdi není jen estetickým problémem projevujícím se vlhkostními mapami a výkvěty solí, někdy provázeným i nepříjemným zápachem. Mnohem podstatnější jsou zdravotní rizika – kde je vlhko, tam hrozí vznik zdraví škodlivých plísní. Neméně důležitým následkem je trvalé poškození stavební konstrukce a zvýšené tepelné ztráty. V takových případech by se sanace rozhodně neměla příliš odkládat.

Jak na sanace?

Ideální čas pro sanace - čas pro ThermoSAN

sanace bytu, Jablonec nad Nisou

Sanace vlhkého zdiva se ošetřuje různými způsoby – sanačními omítkami, chemickou injektáží nebo podřezáním zdiva. A právě sanační omítky patří mezi nejčastější a nejjednodušší řešení. Nejdůležitějším krokem v boji s vlhkostí je samozřejmě identifikace příčiny této vlhkosti a její odstranění. Poškozenou omítku je třeba v dostatečném rozsahu odstranit a ošetřit protiplísňovým prostředkem. Při našich realizacích se osvědčil Odstraňovač plísní a spor redstone SUS dodávaný společností Meffert, který jsme schopni našim zákazníkům zajistit. Na takto ošetřenou plochu je potom možné nanést sanační omítku – vhodně zvolený produkt nesmí zdivo uzavřít, ale zajistit odvětrání zbytkové vlhkosti. Stejně tak je nutné zvolit i vysoce paropropustný nátěr, uvažujete-li o interiérové malbě. I v tomto případě máme doporučení – velice vhodné jsou silikonové nebo silikátové barvy z řady Profitec opět od společnosti Meffert.

ThermoSAN – rychlé a efektivní řešení vlhkosti

Ideální čas pro sanace - čas pro ThermoSAN

sanační práce v bazilice sv. Prokopa, Třebíč

Sanační omítka ThermoSAN je jedinou omítkou splňující parametry WTA bez nutné technologické přestávky při aplikaci. Je tedy efektivním a rozhodně nejrychlejším řešením vlhkostních problémů na českém trhu. A tímto výčet všech NEJ, která hovoří ve prospěch ThermoSANu, rozhodně nekončí:

  • NEJvyšší pórovitost (75 %)
  • NEJlepší přídržnost (0,35)
  • NEJlepší tepelná vodivost (0,09 W/mK)
  • NEJnižší objemová hmotnost (7 kg/m2 při tloušťce 22 mm)
  • NEJrychlejší způsob aplikace (48 hodin od nanesení po finální úpravu včetně barvy)
  • NEJlepší poměr ceny, výkonu a užitných vlastností

Všechny tyto údaje naleznete v porovnávacích tabulkách (viz níže), které zahrnují na internetu dohledatelné údaje o většině produktů v kategorii sanačních omítek na českém trhu. Můžete se tedy přesvědčit sami, jak obstál ThermoSAN v souboji faktů.

Srovnání sanačních omítek na trhu ČR

Čas pro sanace - čas pro ThermoSAN

 

Přesvědčili jsme Vás? Pak nezbývá, než nás kontaktovat a požadovat ThermoSAN i pro Váš dům….

Uložit

AUTHOR

Lucie Klimentová

Administrativní pracovník

All stories by: Lucie Klimentová