Fasáda od nás – základ zdravého prostředí

1024 536 Lucie Klimentová

V hlavní zpravodajské relaci České televize Události jste mohli v pondělí 21. listopadu vidět odvážnou reportáž s názvem Nedostatek kyslíku v zateplených školách, která rozebírá problematiku nepropustnosti fasád ve školách, a tím pádem zhoršení kvality prostředí v učebnách. Budov, které mají fasádu z našeho materiálu, se ovšem tento problém netýká. Jednoduše by se dalo říci, že fasáda od nás dýchá.

Reportáž České televize

Podívejte se na reportáž České televize Nedostatek kyslíku v zateplených školách. Nám to připomíná již kultovní hlášku: Kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?

Fasáda od nás dýchá - reportáž ČT

Miliardy investované do zateplení škol vyvolaly podle hygieniků nečekaný problém. V utěsněných třídách rychle stoupá koncentrace oxidu uhličitého – způsobuje to, že jsou děti malátné a špatně se soustředí na učení.

Fasáda od nás dýchá

Budeme-li chtít vlastnosti našich omítek přesněji definovat, musíme zmínit, že naše produkty jsou kapilárně aktivní izolací. To znamená, že kromě tepelné izolace jsou schopny i cíleně, tedy aktivně, pracovat s vodní párou obsaženou ve vzduchu, ale také s vodou vázanou ve zdivu. Je to možné především prostřednictvím pórů, které se díky své vhodné velikosti chovají jako kapiláry. Voda se tak pohybuje definovaným způsobem k exteriéru a my tento transport můžeme regulovat. Kapilárně aktivní omítky SATSYS Technology pracují s vodou a vodní párou v několika režimech. Jednoduše řečeno – fasáda od nás dýchá.

Používejme selský rozum

Skoro to vypadá, že většinová společnost uvěřila té obrovské mediální masáži posledních let a heslům typu „Zateplení je náš cíl“, „Vždyť to vlastně neplatíme“ a „Dotace – dotace – dotace – Zelená úsporám“. Jde to i jinak! Pomocí našich fasádních materiálů ThermoUM a ThermoumXtra můžete i Vy mít ekologickou a zdravotně nezávadnou fasádu a žít ve zdravém prostředí. Více než 1 000 staveb již má fasádu, která dýchá. Podívejte se na naše další články s detailnějšími informaci:

Pokud chcete další informace můžete nám napsat! Rádi Vám poradíme.

AUTHOR

Lucie Klimentová

Administrativní pracovník

All stories by: Lucie Klimentová