fasáda novostavby ve Velké Bystřici

Fasáda novostavby ve Velké Bystřici

1024 768 Lucie Klimentová

fasáda novostavby Velká Bystřice

Jednou z dalších vydařených ukázek realizace našich materiálů je fasáda novostavby ve Velké Bystřici nedaleko Olomouce. Majitelé jedné z novostaveb ve zdejší rozrůstající se zástavbě hledali pro svou fasádu moderní a ekologický produkt s tepelně izolačními schopnostmi a dlouhou životností. A právě proto zvolili tepelně izolační omítku ThermoumXtra.

Kombinace vhodných materiálů umožní zdivu dýchat

fasáda novostavby Velká Bystřice

Novostavba byla realizována z jednovrstvého obvodového zdiva od firmy Heluz. Tyto cihly se vyznačují jednou z nejpropracovanějších geometrií cihelného bloku minimalizující prostup tepla při zachování vysoké pevnosti. Jednou z hlavních výhod tohoto zdiva je umožnění přirozeného prostupu vodních par – zdivo tedy může dýchat. Na tyto moderní materiály doporučujeme naše tepelně izolační omítky ThermoUM/ThermoumXtra aplikované v tloušťce 20mm. Omítka ThermoumXtra je vyrobena z čistě přírodních materiálů. Díky svému unikátnímu a patentovanému složení prakticky nestárne a zachovává si své tepelně izolační vlastnosti. Umožnuje také odchod vlhkosti ze zdiva (sušící efekt), zároveň zlepšuje izolační vlastnosti zdiva a tím prodlužuje životnost stavební konstrukce.

Výjimečné vlastnosti ThermoumXtra pro každou stavbu

fasáda novostavby Velká BystřiceNa této novostavbě bylo optimálním řešením použití omítkové směsi ThermoumXtra, které se vyznačuje nejen mimořádně tepelně izolačními vlastnostmi, ale také nadstandartně vysokou pružností a zároveň i velmi vysokou přídržností materiálu. Díky své paropropustnosti a přesně vyváženému a patentovanému složení není u této omítky nutné aplikovat vrstvu 4-5 cm jako mají jiné systémy určené pro povrchovou úpravu jednovrstvého zdiva. U materiálu ThermoumXtra se materiál aplikuje jako jednovrstvá omítka v tloušťce 20 mm. Omítka má oproti konkurenčním produktům také výrazně rychlejší zrání před finální povrchovou úpravou (3-4dny), povrch omítky má i mnohem vyšší pevnosti v tlaku (1,6-1,8Mpa) oproti konkurenčním produktům a právě díky extrémně vysoké přídržnosti (0,35 N/mm² – není nutný špric) můžeme tento produkt označit za PRÉMIOVOU povrchovou úpravu pro moderní zdící materiály.

Ověřená stavební firma se zkušenostmi

fasáda novostavby Velká BystřiceVýběrové řízení na realizaci zakázky vyhrála se svou nabídkou stavební firma Tomi-stav pana Michala Kurfürsta. Tato stavební firma má za sebou již pěknou řádku staveb a rekonstrukcí nejen v olomouckém regionu a na většině z nich byly použity i naše mimořádně tepelně izolační a sanační omítky. Celková investice se vyšplhala na částku 365.000 Kč včetně DPH, přičemž 8 % z této částky tvořily náklady na lešení. Rekonstrukce proběhla v polovině roku 2016 a od svého zahájení až po předání hotového díla trvala 3 týdny. Celková plocha realizované fasády dosáhla 330m2.

Postup stavebních prací

Zdivo bylo nejdříve celkově napenetrováno (Profitec P460) a poté byla nanesena první kontaktní a vyrovnávací vrstva ThermoumXtra (tloušťka 4‑5 mm). Následně byly osazeny plastové profily a aplikována tepelně izolační omítka ThermoumXtra (tloušťka14‑15 mm). Na tu byla natažena vrstva štuku ThermoIN, která byla následně přebroušena. Co se týče povrchové úpravy, majitelé si vybírali ze dvou variant: penetrační nátěr Profitec Putzgrund P823 s následným finálním nátěrem silikonovou barvou Profitec (P413 Hybrid Fassaden-silicon) nebo probarvená minerální omítka (navrhovány např. Comfort silikát 1,5 mm/2m nebo Profitec P436 silikon, případně P476 silikát). Majitelé zvolili první variantu, tedy penetrační nátěr a silikonovou hybridní fasádní barvu, po jejíž aplikaci následoval už jen úklid staveniště.fasáda novostavby Velká Bystřice

Kvalitní produkt a dobře odvedená práce jsou zárukou spokojenosti zákazníků

Fasáda z ThermoumXtra se stala ozdobou v nově budované zástavbě v obci Velká Bystřice a další vydařenou ukázkou vynikajících vlastností materiálů společnosti SATSYS Technology a.s. Spokojenost s odvedenou prací a hotovým dílem vyjádřila i majitelka domu: „Nad fasádou naší novostavby jsme docela dlouho přemýšleli a hledali nejen vhodné materiály a realizační firmu, ale také jsme velmi přemýšleli o ekologických dopadech. Ve finále jsem velmi ráda, že jsme zvolili toto moderní řešení. Také jsme byli velmi spokojeni s osobním přístupem jednatele firmy SATSYS Technology a.s. (dodavatel materiálu). Práce na fasádě budovy probíhaly dle domluveného harmonogramu a stejně tak i kolaudace nemovitosti proběhla ve smluvně domluveném termínu. Všem majitelům novostaveb, bych tuto moderní „skleněnou“ fasádu rozhodně doporučila.“

 

 

 

AUTHOR

Lucie Klimentová

Administrativní pracovník

All stories by: Lucie Klimentová