domy v povodňových oblastech

Domy v povodňových oblastech

1024 759 Lucie Klimentová

domy v povodňových oblastechChcete rekonstruovat interiér nebo fasádu domu v povodňové oblasti? Provádíte obnovu omítek po povodni? Omítkové směsi SATSYS Technology a.s. si poradí i s tímto problémem!

domy v povodňových oblastech

Na co si dát pozor?

Při rekonstrukci povodněmi poškozeného zdiva je nutné zvolit takové výrobky, které mají výbornou přídržnost, vysokou paropropustnost a minimální nasákavost. V případě interiérů je velice vhodné zaměřit se také na protiplísňové a přírodní složení vhodné i pro alergiky. A tyto požadavky omítky SATSYS Technology a.s. splňují do jednoho! Navíc jimi lze povrchy zdiva v interiéru, ale i na soklu a na fasádě ošetřit i preventivně, a tak své obydlí, obzvláště pokud se nachází v záplavové oblasti, před případnými škodami ochránit.

Povodněmi ohrožené/poškozené zdivo a jeho požadavky

domy v povodňových oblastech

Z vlastností omítkových směsí SATSYS Technology a.s. nyní věnujme zvláštní pozornost těm, které jsou důležité právě pro povodněmi ohrožené nebo již poškozené zdivo:

  • Jsou vnitřně hydrofobizované, tedy odpuzují vodu a zabraňují vnikání vlhkosti do stavební konstrukce. V případě zatopení tak výrazně sníží rychlost vnikání vody do zdiva. Po opadnutí vody pak snižují vlhkost zdiva především díky vysokým sanačním a kapilárně aktivním vlastnostem.

    domy v povodňových oblastech

  • Jsou vhodné k rychlé obnově povrchů. Můžete je nanášet i na velmi vlhké zdivo. Díky vápennému složení vyzrávají rychle a bez technologických přestávek běžných u sanačních omítek (sanační omítky v tloušťce 30 mm vyzrávají obvykle cca 30 dnů).
  • Mají vynikající přídržnost (> 0,35 N/mm2), která přispívá k zachování stavu omítek i po povodních.
  • Mají vysokou pórovitost (obsah pórů 70 – 75 %). Zdivo tak může „dýchat“.

    domy v povodňových oblastech

  • Jsou víceúčelové – omítky přinášejí majiteli zajímavý souběh vlastností. Sanují vlhké a zasolené zdivo, odvlhčují a zateplují zdivo. Jejich tepelně izolační vlastnosti jsou sice nižší než u klasických materiálů (např. polystyren), ale tím, že snižují vlhkost zdiva, zvyšují jeho tepelně izolační vlastnosti a přinášejí výrazné úspory za topení.
  • Vyznačují se dlouhou životností a vyžadují minimální údržbu.

domy v povodňových oblastech

Interiéry domů v povodňových oblastech

Omítkové směsi SATSYS Technology a.s. jsou se svým přírodním vápenným složením vhodnou volbou do interiérů, ve kterých pobývají alergici. Mají vysoké Ph (11,5) a díky své receptuře aktivně bojují proti vzniku a růstu plísní. Jsou tedy ideální volbou pro vlhké interiéry po povodni. Navíc přinášejí skvělé tepelně izolační vlastnosti a s nimi spojený pocit tepelné pohody.

domy v povodňových oblastech

Sokly a fasády domů v povodňových oblastech

Vrstva omítkové směsi SATSYS Technology a.s. představuje spojení tepelně izolačních vlastností a vysoké pórovitosti. Tvoří tak kvalitní tepelně izolační „kabát“ a chrání dům před promrzáním, přehříváním a působením venkovních teplot a povětrnostních podmínek obecně. Povrch omítky je pokryt mrazuvzdorným a hydrofobním (voděodolným) filmem, který ji chrání právě i při povodni – odolává pronikání kalů, řas a jiných mikroroganismů obsažených v povodňové vodě – a zabraňuje tak degradaci omítky.

Autor: Petr Devera

AUTHOR

Lucie Klimentová

Administrativní pracovník

All stories by: Lucie Klimentová