Rekonstrukce rodinného domu v obci Střeleč

  ThermoumXtra

  Důkladnou rekonstrukcí prošel částečně podsklepený starší rodinný dům v obci Střeleč v okrese Jičín.

  Rekonstrukce Střeleč – zateplení rodinného domu s terasou

  Dům stojí v mírně svažitém terénu na zahradní parcele u vedlejší cesty. Je v něm zachován původní sklep a části obvodového zdiva jsou také původní. Nové zdivo je z cihelných bloků Heluz tloušťky 380 mm. Dům má sedlovou střechu, jednoduchou fasádu a je osazen plastovými okny s dvojskly bez použití žaluzií. Na podélné straně domu směrem z ulice se nachází podstřešená otevřená terasa.

  ThermoumXtra a jeho skvělé vlastnosti

  Vzhledem k tomu, že majitelé využívají dům pouze pro občasný pobyt, upřednostnili provedení fasády tepelně izolační omítkou ThermoumXtra v tlouštce 20 mm bez fasádního nátěru.Tepelně izolační omítková směs ThermoumXtravysokou pórovitost, takže umožňuje zdivu „dýchat“ a díky svému patentovnému složení a vynikajicím tepělně izolačním vlastnostem zatepluje zdivo. Na povrchu omítky se vytváří mrazuvzdorný a voděodolný film, který chrání omítku před pověrnostními vlivy.

  Na sokl marmolit a na štít dřevěné palubky

  Na povrch zatepleného soklu byl aplikován marmolit a patrový štít byl obložen dřevěnými palubkami. Rekonstrukce proběhla v květnu a červnu letošního roku a realizační firmou byla stavební firma Jaroslava Špíny. S kvalitou odvedené práce byli majitelé nadmíru spokojeni.

  Všechny fotografie

  Místo realizace

  Zaujala Vás rekonstrukce?

  Popis realizace

  Další vydařenou rekonstrukci má za sebou rodinný dům v obci Střeleč v okrese Jičín. Na fasádu krásně opraveného domu s terasou a palubkami obloženým štítem byl použit náš ThermoumXtra.

  • ThermoUM Xtra