Obecní úřad ve Strážné

  ThermoSAN

  Obecní úřad ve Strážné poblíž Lanškrouna se v letních měsících tohoto roku dočkal rekonstrukce a nové fasády. Olupující se a odpadávající části staré omítky poškozené nejen vlhkostí, ale především zubem času, byly odstraněny a nahrazeny naší sanační omtíkou ThermoSAN.

  Důkladná příprava povrchu

  Nejdříve byly odstraněny poškozené, zvětralé a odpadávající části omítky na fasádě včetně soklu budovy. Po jejich otlučení se pozornost pracovníků zaměřila na zdravou část fasády, jejíž povrch byl narušen rozškrábáním. Následovalo tlakové mytí a napenetrování (použita byla penetrace z řady PROFITec).

  ThermoSAN na zdivo i na sokl

  Před nanesením samotných omítek bylo nutné vyspravit problematická místa pomocí podkladní omítky Sanamalt. Na takto připravený a vyrovnaný povrch už se mohlo začít s aplikací ThermoSANu. Na zdivo byla nanesena 15mm vrstva a vrchní vrstva byla vytvořena z vápenného štuku. Na sokl byl použit jen ThermoSAN – nejdříve 20mm vrstva, následně vrchní zatočená vrstva. Finální vzhled fasády doladil Hybridní silikonový fasádní nátěr PROFITec.

  Investice, která se vyplatí

  Tuto rekonstrukci realizovala stavební firma Ing. Kubelky z Lanškrouna, která s našimi produkty má již mnoho zkušeností a ve svém regionu realizovala nejednu fasádu. Vhodně zvolený produkt a precizní provedení rekonstrukce jsou zárukou trvanlivosti, která byla jedním z hlavních požadavků zastupitelstva obce. Investice do rekonstrukce obecního úřadu ve Strážné se tak v nadcházejících letech nepochybně vrátí.

  Všechny fotografie

  Místo realizace

  Zaujala Vás rekonstrukce?

  Popis realizace

  Budova obecního úřadu ve Strážné nedaleko Lanškrouna v letních měsících letošního roku prošla rekonstrukcí. Stavební práce realizovala stavební firma Ing. Kubelky z Lanškrouna a na fasádu byla použita naše sanační omítka ThermoSAN.

  • SanaMALT
  • ThermoSAN